Czekoladki probiotyczne dla dzieci

Odkryj smaczną przekąskę, która wspiera mikrobiom jelitowy dzieci. Sprawdź, dlaczego czekoladki probiotyczne, czyli probiotyk w formie czekolady są dobrym wyborem dla Twojego dziecka.

Czekoladki probiotyczne dla dzieci - jak i kiedy je stosować? Mała dziewczynka w długich blond włosach oblizuje palce po zjedzeniu czekolady.

Spis treści:

Smaczna przekąska, która dodatkowo wspiera mikrobiom dziecka. Przekonaj się, dlaczego czekolada probiotyczna może być dobrym wyborem dla Twojego dziecka.

Kiedy warto podawać probiotyki dziecku?

Zacznijmy od tego, czy warto w ogóle podawać dziecku probiotyki i kiedy należy to robić. Bakterie probiotyczne wspierają i ochraniają mikrobiom dziecka, który jest niezwykle ważny dla jego zdrowia i odporności. Dobre bakterie probiotyczne możesz podawać dziecku w pożywieniu albo w formie suplementów, właśnie takich jak czekoladki probiotyczne.

Warto robić to zwłaszcza wtedy, gdy mikrobiom dziecka może być osłabiony. Dzieje się tak często w następujących sytuacjach:

  • gdy Twoje dziecko jest w trakcie przyjmowania antybiotyków, leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych stosowanych w okresie infekcyjnym;
  • po wystąpieniu biegunek;
  • po infekcjach, również tych związanych z układem pokarmowym;
  • wspomagająco w sezonie jesienno-zimowym.

Czekoladki probiotyczne – dlaczego warto go stosować?

Podawanie dziecku, zwłaszcza temu młodszemu, probiotyków może nie być łatwe. Dzieci często mają problem z przyjmowaniem kapsułek albo ze smakiem rozpuszczalnych preparatów. Czekoladki z probiotykiem rozwiązują ten problem. Twoje dziecko będzie chętnie po nie sięgało, a Ty będziesz przy tym wspierać jego mikrobiom.

To dobre rozwiązanie zwłaszcza dla starszego dziecka, któremu nie podaje się już probiotyków w kroplach albo jest ono za małe na przyjmowanie tabletek czy kapsułek lub gdy robi to niechętnie. To jednak nie jedyna przewaga, jaką czekoladki mają nad innymi probiotykami dla dzieci.

Dowiedziono, że probiotyk z kakao w formie czekoladki może działać lepiej, bo bakterie probiotyczne zamknięte w kakao mogą mieć wyższą przeżywalność i przez to łatwiej docierać do jelit dziecka w niezmienionej formie.[1] Dodatkowo znajdujące się w czekoladzie kakao zawiera dużo błonnika oraz polifenoli, które są pożywką dla bakterii jelitowych i sprzyjają ich namnażaniu.[2] Probiotyk z kakao ma więc szansę silniej zadziałać.

Synbiotyk w formie czekoladek – na co zwrócić uwagę?

Wybierają probiotyk dla dziecka lub synbiotyk dla dziecka w formie czekoladek, warto zwrócić uwagę na te same aspekty, co przy wyborze probiotyków w innej formie dla dzieci.

Po pierwsze, ważne, aby zawierały dobrze przebadane szczery bakterii probiotycznych, o udowodnionym działaniu. Dobrze, aby były one łatwe i wygodne w przechowywaniu i przenoszeniu i aby można było je bezpiecznie podawać dziecku w każdej sytuacji, w której potrzebuje dodatkowego wsparcia.

 

Bibliografia:

[1] https://www.readcube.com/articles/10.1590/fst.11420

[2] https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0956713515000274

Redakcja Multilac

Może Cię zainteresować

Lactobacillus rhamnosus (LGG) – czym charakteryzuje się ten wyjątkowy szczep bakterii probiotycznych?
Probiotyki i synbiotyki

Lactobacillus rhamnosus (LGG) – czym charakteryzuje się ten wyjątkowy szczep bakterii probiotycznych?

Przekonaj się, dlaczego Lactobacillus rhamnosus to dobry szczep bakterii w probiotykach dla dzieci i kiedy podawać go najmłodszym.

czytaj
Probiotyki – co to jest, jak działają i kiedy je stosować?
Probiotyki i synbiotyki

Probiotyki – co to jest, jak działają i kiedy je stosować?

Stosowane regularnie w Twojej diecie, mogą przynieść Ci wiele korzyści. Przekonaj się, czym są probiotyki i dlaczego warto je przyjmować.

czytaj