5 sposobów na szybką poprawę nastroju

Jak radzić sobie w takich sytuacjach? Co może pomóc Ci w odzyskaniu dobrego nastroju? Oto 5 sprawdzonych sposobów, które warto przetestować!

5 sposobów na poprawę nastroju

Spis treści:

Czujesz się zmęczona i poirytowana? Masz wrażenie, że nic Ci dzisiaj nie wychodzi, i widzisz wszystko w czarnych barwach? Spokojnie – każdej z nas zdarzają się czasem gorsze chwile. Powodów może być mnóstwo: stres związany z pracą, przemęczenie, niewyspanie, niekorzystne warunki biometeorologiczne.

1. Solidna dawka ruchu

Podczas wysiłku fizycznego w organizmie wydzielane są endorfiny, nazywane potocznie „hormonami szczęścia”. Ruch może więc sporo zdziałać, jeśli chodzi o poprawę humoru. Ważne jednak, by wybrać taki rodzaj aktywności, który sprawia Ci przyjemność. Bieg na przełaj, pływanie, taniec, spontaniczna wycieczka rowerowa, a może… przekopanie całej działki? Co tylko sobie życzysz – byle porządnie się zmęczyć!

Ćwiczenia w domu – jakie będą najlepsze?

2. Gorąca kąpiel z olejkami eterycznymi

Jeśli zmęczenie przerasta Cię na tyle, że na samą myśl o jakimkolwiek treningu przechodzą Cię dreszcze, lepiej odpuść i odpręż się. Napełnij wannę ciepłą wodą, dodaj do niej rozluźniające olejki eteryczne (polecamy przede wszystkim lawendę, melisę i szałwię lekarską) i postaraj się na jakiś czas zupełnie oderwać od świata. Pomóc w tym mogą także zapalone w łazience zapachowe świeczki i spokojna, relaksująca muzyka.

Jak radzić sobie ze stresem?

3. Ulubiony film lub książka

Zawsze śmiejesz się w głos na „Dzienniku Bridget Jones”? Poczucie błogości wywołuje u Ciebie lektura książek Małgorzaty Musierowicz? Gdy wpadasz w gorszy nastrój, nie wahaj się po nie sięgać! Pozytywne, pełne dobrej energii książki i filmy – najlepiej te, które już dobrze znasz – to najlepsza broń w walce z chandrą. Zrób sobie kubek herbaty, przykryj się miękkim kocykiem i udaj się z wizytą do dobrych znajomych – swoich ulubionych bohaterów.

Jak zadbać o dobrą kondycję organizmu?

4. Spacer na łonie natury

Czasem, by wyrwać się z marazmu i przygnębienia, wystarczy na chwilę zmienić otoczenie. Ubierz się więc wygodnie i wyjdź na długi spacer, najlepiej gdzieś w zaciszne, spokojne, zielone miejsce. Jeśli to możliwe, zostaw w domu telefon – a wraz z nim wszystkie pilne sprawy, którymi czujesz się przytłoczona. Podczas takiej przechadzki postaraj się maksymalnie skupić uwagę na szczegółach miejsc i obiektów, które będziesz mijać. To doskonałe ćwiczenie na uważność!

Jak wzmocnić odporność?

5. Radosna twórczość: pisanie, rysowanie, muzykowanie

Wszelkie zajęcia kreatywne, które pozwalają dać upust emocjom i natrętnym myślom, sprawdzają się idealnie w roli ekspresowego poprawiacza humoru. Malując, szkicując, pisząc opowiadanie czy szydełkując, skupiamy bowiem swoją uwagę na działaniu – na smutki nie ma już miejsca! Nie przejmuj się, nawet jeśli wydaje Ci się, że nie jesteś w tym dobra. Robisz to tylko dla siebie i wcale nie musisz pokazywać nikomu swojej twórczości, jeśli nie masz na to ochoty. Po prostu baw się dobrze!

6 sposobów na relaks

Redakcja Multilac

Może Cię zainteresować

Skutki stresu – o czym warto wiedzieć?
Sposoby na stres

Skutki stresu – o czym warto wiedzieć?

Czy stres jest groźny? Jakie mogą być skutki stresu, niezależnie od tego, czy odczuwamy go w pracy, czy w domu? Dowiedz się, czym grozi długotrwałe odczuwanie napięcia.

czytaj
Stres w pracy – jak go pokonać?
Sposoby na stres

Stres w pracy – jak go pokonać?

Skąd się bierze stres w pracy i jak możesz sobie z nim szybko poradzić? Przeczytaj nasz poradnik i poznaj sprawdzone sposoby na radzenie sobie ze stresem w pracy.

czytaj