7 pomysłów na śniadanie dla niejadka

Jak smacznie i kreatywnie zacząć dzień z dzieckiem, które jada mało i niechętnie? Oto 7 sprawdzonych pomysłów na śniadanie dla niejadka!

7 pomysłów na śniadanie u niejadka

Spis treści:

Szefowie kuchni najlepszych restauracji na świecie już dawno zdali sobie sprawę z tego, że ludzie w dużym stopniu jedzą… oczami. Dlatego właśnie, podając swoje dania, wyczarowują na talerzach małe dzieła sztuki: awangardowe obrazy z kolorowych musów czy misternie ułożone z konkretnych produktów pejzaże lub portrety…

Jesteś mamą małego niejadka? Powinnaś zacząć brać z nich przykład! Im ciekawiej będzie na talerzu malucha, tym większa szansa, że ze smakiem zje on przygotowany przez Ciebie posiłek.

1. Kanapkowe zoo

Kanapki? Nuda… Wystarczy jednak chwilę zastanowić się nad ich formą, by zupełnie zmieniły swoje oblicze. Biedronka z pomidora i oliwek, sowa z kawałków wędliny i ogórka, świnka z rzodkiewek – puść wodze fantazji i stwórz prawdziwy kanapkowy zwierzyniec.

2. Owsianka z uśmiechem

Uśmiech potrafi zdziałać cuda – także wtedy, kiedy trzeba przekonać małego niejadka, żeby jednak zjadł swoje śniadanie. Miej to na uwadze, przygotowując owsiankę czy jaglankę: z bakalii i kawałków owoców (banany, jagody, truskawki itd.) ułóż na wierzchu uśmiechnięte buzie kotków czy misiów.

3. Tostowa rybka

Chrupiące kanapki na ciepło to za mało, żeby zachęcić malucha do jedzenia? Zabierz swoje dziecko w podróż w głąb oceanu, przemieniając jego tosty w rybki: posmaruj je kremowym serkiem, dodaj łuski z połówek plasterków rzodkiewki czy marchewki, a także oko z oliwki i ogórkowe płetwy.

4. Baranek z twarożku

Biała, puchata konsystencja pysznego twarożku aż się prosi, by zamienić go na talerzu w rozbrykanego baranka! Wystarczy dodać nóżki i pyszczek, np. z ogórka lub papryki, a całość ułożyć na zielonym pastwisku z liścia sałaty.

5. Jajeczny zajączek

Jajka na twardo mogą Ci z kolei posłużyć do stworzenia wesołego zajączka. Ugotuj dwa jajka: jedno z nich przekrój na pół wzdłuż i z połówki zrób tułów, drugie przekrój wszerz i wykorzystaj połówkę na główkę. Z pozostałych części jajek zrób uszy, łapki i ogonek. Dodaj małe kawałki marchewek i szczypiorku jako pokarm dla naszego bohatera. Prawda, że proste?

6. Motyl z naleśników

Jeśli Twoje dziecko kręci nosem na zwykłe naleśniki z serem czy dżemem, przygotuj dla niego kolorowego, naleśnikowego motyla. Jednego naleśnika zwiń w gruby rulon i zrób z niego tułów. Z dwóch kolejnych uformuj motyle skrzydła i przyozdób je kolorowymi sezonowymi owocami: mogą to być truskawki, borówki, kiwi, banany…

7. Myszki z serka topionego

Zamiast rozsmarowywać je na kanapce, z serków topionych o trójkątnym kształcie zrób urocze myszki. Wystarczy dorobić im okrągłe uszy – np. z plasterków parówek czy rzodkiewek – małe oczka i nosek z kawałków czarnych oliwek oraz ogonek ze szczypiorku. Zachwyt malucha – gwarantowany!

Sprawdź, jak powinna wyglądać dieta dla aktywnego dziecka.

Redakcja Multilac

Może Cię zainteresować

Sporty letnie dla przedszkolaków – jak spędzić czas z dzieckiem na świeżym powietrzu?
DzieciJak dbać o kondycję

Sporty letnie dla przedszkolaków – jak spędzić czas z dzieckiem na świeżym powietrzu?

Lato to idealna pora, by wprowadzić przedszkolaka w świat sportu i aktywności na świeżym powietrzu. Odkryj, które letnie sporty najlepiej wspierają rozwój twojego dziecka, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo i mnóstwo radości.

czytaj
Wakacje z dziećmi – gdzie jechać, co ze sobą zabrać i jak się przygotować?
DzieciW podróży

Wakacje z dziećmi – gdzie jechać, co ze sobą zabrać i jak się przygotować?

Rodzinny wyjazd to nie tylko okazja do odpoczynku, ale też ważny czas budowania wspomnień i bliskości. Jednak wakacje z dziećmi wymagają trochę więcej planowania, niż spontaniczny wypad we dwoje. Gdzie pojechać, aby zarówno rodzice, jak i najmłodsi byli zadowoleni? I jak przygotować się, aby wyjazd przebiegł spokojnie i bez stresu?

czytaj